609 471 179

  1. Home
  2. /
  3. Blog
  4. /
  5. DROGA DO SUPRAŚLA NOWA...

DROGA DO SUPRAŚLA NOWA I SZYBKA

Szybka droga do Supraśla

Weekend za miastem lub szybki wypad na łono natury? Otwarta jest już nowa droga do Supraśla (Puszcza Knyszyńska, Podlasie). Łatwo i szybko dojedziesz też pociągiem i autobusem.

 

Czas dojazdu do Supraśla jest krótki:

  • Białystok – odległość: 15 km, czas dojazdu: 20 min.
  • Warszawa – odległość: 210 km, czas dojazdu: 2,5 h

Droga jest nowa, dobrze oznakowana i bezpieczna. Zaciekawieni rowerzyści badali estakadę już zeszłej jesieni, w czasie budowy (zob. zdjęcie). Dziś ten punkt widokowy zabezpieczają już odpowiednie barierki.

 

Nie znasz Podlasia, jedziesz z daleka?

 

Upewnij się zanim wyruszysz, że Twoja nawigacja pokazuje aktualną trasę. Uważaj by ominąć centrum miasta Białystok. Poprowadzi Cię tranzyt, północna obwodnica miasta. Z niej skręć w lewo na trasę nr 676 – kierunek na Kruszyniany i Krynki. Pamiętaj by nie wjechać do Ogrodniczek – stara droga kończy się tam jako ślepa uliczka. Nowa droga do Supraśla prowadzi tu wygodnym objazdem. Potem już tylko estakada, która zapewni Ci piękny widok na Rezerwat Krasne, ostatnia prosta…i już wita Cię Uzdrowisko Supraśl. A tu wszystko, czego dusza zapragnie – nocleg, atrakcje i dobre jedzenie.

 

A może urlop w Supraślu bez auta?

 

Z dalekiej Polski można tu dojechać liniowym autobusem lub PKP – pociąg relacji Warszawa Centralna – Białystok jedzie tylko 2 h 17 min. Przechodzisz nad peronami i wsiadasz w autobus PKS (rozkład jazdy) lub bus Voyager (komunikat). Podobno też autostop działa w Supraślu, jak za dawnych dobrych lat 😉 .

 

Jak poruszać się po Uzdrowisku?

 

Supraśl otaczają dziesiątki malowniczych tras. Na wielu z nich wyznaczono szlaki turystyczne, piesze, rowerowe, Nordic Walking, a nawet narciarskie i konne. Na miejscu możesz wynająć wszelki potrzebny sprzęt turystyczny – rowery, kajaki, narty i nie tylko. Jeśli podróżujesz z grupą, to ciuchcia – bajkowa kolejka lub bryczka może zabrać Was na przejażdżkę po miasteczku oraz do Puszczy. Zimą śnieg leży tu dłużej dlatego, kiedy chodniki są już suche, w lesie jeszcze wciąż można wybrać się na kulig. Chcesz wiedzieć jaka jest cena takich przyjemności, kontakt, lokalizacja? Wszystko to znajdziesz w zakładce MAPA I REGION.